Manşetlere birlikte çıkalım!

Geleceğe uçalım ve önümüzdeki yılın, 2018’in Eylül ayının geldiğini hayal edelim.

Fosilsiz ağından da destek alarak, topluluğunuzda kendilerini bu işe adamış bir grup arkadaş, aile üyesi ve müttefiklerinizle birlikte yerel bir Fosilden Kurtuluş kampanyası yürütmekteydiniz. Sıkı çalışmanız amacına ulaştı ve kampanyanızın başarısı yerel medyada öne çıkan haber oldu. Büyük Küresel İklim Eylem Zirvesi’nden önceki hafta, dünya çapında görünen binlerce benzer başlık arasında yerinizi aldınız.

 

Bunu yapmanın ilk adımı hayal ediyor.

 

Fikirlerini paylaş altında ve diğer yerel liderlerin fikirlerini görme haritada

 

Bazı örnek manşetler …

  • “Ulusal Resim Galerisi, petrol endüstrisinden sponsoruyla 30 yıllık ilişkisini sonlandırdı. Küratör, ‘sanat ve petrolün yanyana gelemeyeceğini’ söyledi.”
  • “Salvador Şehri, fosil yakıt şirketlerinden yatırımlarını tümüyle çektiğini açıkladı: ‘Bu ahlaksız bir endüstri’.”
  • “Çalışanlar işleme tesisinde %100 yenilebilir enerjiye geçiş planının kabul edilmesini sağladı. ‘Bunu torunlarımız ve onların çocukları için yapıyoruz’.”
  • Sankt Petersburg şehri, rüzgar enerjisi sağlayıcısı ile ortaklığını duyurdu. “10 yıl içinde yerel rüzgar çiftliklerinden şehir için %100 yenilebilir enerjiye elde ediyor olacağız.”
  • Fildişi Sahili hükümeti, inşa edilmesi planlanan 700 megawatlık kömürlü termik santrali iptal etti. Çevre için Genç Gönüllüler kampanya lideri, “Fildişi Sahili olarak artık yenilenebilir enerjilere geçişi hızlandırmalıyız” dedi.

FacebookTwitter